Szukaj nieruchomości

Wyniki dla:

Działki na sprzedaż Kielce. Działki sprzedam

Kielce Czarnów - Czarnów

działka na sprzedaż
5 212,00 m2
790 000 zł


Masłów Domaszowice

działka na sprzedaż
1 700,00 m2
400 000 zł


Chęciny Chęciny - Tokarnia

działka na sprzedaż
35 000,00 m2
3 675 000 zł


Piekoszów Brynica

działka na sprzedaż
2 000,00 m2
210 000 zł


Sitkówka-Nowiny Kowala

działka na sprzedaż
870,00 m2
85 000 zł


Kielce Leśniówka - Leśniówka

działka na sprzedaż
18 000,00 m2
900 000 zł


Masłów Mąchocice Kapitulne

działka na sprzedaż
7 200,00 m2
216 000 zł


Skarżysko-Kamienna Skarżysko-Kamienna - Młodzawy

działka na sprzedaż
4 077,00 m2
399 546 zł


Piekoszów Jaworznia

działka na sprzedaż
1 000,00 m2
80 000 zł


Kielce Bukówka - Bukówka

działka na sprzedaż
900,00 m2
80 000 zł


Kielce Bukówka - Bukówka

działka na sprzedaż
1 800,00 m2
159 000 zł


Masłów Wola Kopcowa

działka na sprzedaż
1 100,00 m2
97 900 zł


Kielce Herby - Herby

działka na sprzedaż
2 995,00 m2
1 600 000 zł


Kielce Bukówka - Bukówka

działka na sprzedaż
1 560,00 m2
145 000 zł


Solec nad Wisłą Solec nad Wisłą

działka na sprzedaż
1 800,00 m2
20 000 złDziałki budowlane na sprzedaż w woj. świętokrzyskim.

Kto kupuje działki budowlane na sprzedaż Kielce?

Działki budowlane w Kielcach i okolicach kupują zazwyczaj osoby zamierzające wybudować dom. Dla wielu kupujących jest to potrzeba związana z powiększeniem rodziny, zwłaszcza wtedy gdy zakup wystarczająco dużego mieszkania jest bardzo drogi. Często decyzja o zakupie działki związana jest z chęcią życia bliżej natury, z dala od zgiełku miasta. Dla tych kupujących znaczenie ma przede wszystkim uzdrowiskowa lokalizacja w otoczeniu przyrody.

Czym kierować się przy wyborze działki na sprzedaż?

Przede wszystkim należy nie dać się zbytnio ponieść sercu. Każda decyzja o zakupie nieruchomości powinna zostać poprzedzona odpowiednią kalkulacją oraz analizą zarówno naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych. Podejmując decyzję o zakupie działki, jednocześnie decydujemy się na zamrożenie znacznych środków finansowych, dlatego mając do wyboru kilka alternatyw, powinniśmy porównać je nie tylko pod kątem osobistych preferencji, ale również zwrócić uwagę na to, czy zakupioną działkę a potencjalnie również wybudowany domy, można będzie łatwo sprzedać.
Zawsze przed zakupem działki w celu budowy domu powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

  • Jakie są ceny domów w okolicy? — skoro zamierzamy zbudować dom, to w momencie sprzedaży nie będziemy mieli działki na sprzedaż tylko dom na sprzedaż, w związku z tym również ceny domów powinny być przedmiotem naszego zainteresowania. Oczywiście nie mamy żadnej gwarancji, że aktualne ceny pozostaną niezmienione przez najbliższe kilka, czy kilkanaście lat, jednak dzielnice i miejscowości wyżej wyceniane zazwyczaj takie pozostają przez dłuższy czas.
  • Jaki jest ich profil — czy są to domy nowe, czy też pochodzące z lat 1970, czy 1980, czy domy stoją przy głównej drodze, czy też w drugiej linii zabudowy? Wybierając działkę, zawsze trzeba skupić się na minimalizacji cech negatywnych, które prowadzą do spadku wartości, czy też ograniczają potencjalnych nabywców. Dlatego najlepiej wybrać działkę w pierwszej linii zabudowy, z gazem i kanalizacją z dala od hałaśliwych obiektów.
  • Czy domy cieszą się zainteresowaniem? Jaka jest średnia cena nieruchomości? Od czego zależy cena? Kluczowe pytania przy zakupie działki, na które bardzo trudno odpowiedzieć, jeśli nie ma się wystarczających danych. Najlepiej o pomoc zapytać doświadczonego pośrednika — LuxDom Nieruchomości. Nasi pośrednicy przedstawią Państwu całościową ocenę sytuacji działki, zwracając uwagę zarówno na plusy, jak i minusy konkretnej nieruchomości.
  • Czy dojazd do działki jest komfortowy? W szczególności — czy droga jest asfaltowa, czy też gruntowa oraz jaki jest dojazd do Kielc.

Kupując działkę, warto też pomyśleć o tych mieszkańcach, którzy z różnych powodów nie podróżują samochodem — zwłaszcza dzieciach. Bliskość sieci komunikacji miejskiej, dobrej szkoły podstawowej czy też znajdujący się w pobliżu przystanek kolejowy są istotnymi plusami, które pozwolą w dłuższej perspektywie oszczędzić czas zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy nie będą musieli ich wielokrotnie wozić do Kielc i z powrotem.

Kto kupuje inne typu działek na sprzedaż w woj. Świętokrzyskim?

  • Działki rolne — w Kielcach działki rolne są raczej tylko pozostałością z dawnych lat. Zakup działki rolnej, położonej w granicach miasta często związany jest z późniejszym jej przekształceniem w działkę budowlaną, a następnie podziałem na mniejsze i sprzedażą. Właściciele działek tego typu zdają sobie z tego sprawę, więc cena działek rolnych, zwłaszcza tych o przeznaczeniu nieograniczonym przez plan zagospodarowania przestrzennego ani obiekty w pobliżu — jest porównywalna z działkami budowlanymi.
  • Działki rekreacyjne na sprzedaż — z uwagi na cenę gruntu w Kielcach działki rekreacyjne występują rzadko. Nazwą działka rekreacyjna określamy zazwyczaj działki, które z różnych powodów są wyłączone z zabudowy. Mogą to być działki w pobliżu rzek, leśne, działki dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje inne przeznaczenie lub np. działki w pobliżu ujęć wody. Działki takie są z reguły znacznie tańsze, w zamian za to ich przeznaczenie jest istotnie ograniczone, w związku z tym ich głównym nabywcą są ludzie o ustabilizowanej pozycji życiowej, szukający miejsca gdzie będą mogli w spokoju odpocząć.
  • Działki inwestycyjne i usługowe Świętokrzyskie — są to zazwyczaj duże i bardzo drogie działki, które mogą służyć pod budowę osiedli mieszkaniowych lub obiektów przemysłowych znacznej wielkości. Sprzedaż takiej działki jest procesem skomplikowanym i wymagającym zaangażowania całej gamy specjalistów. Nabywcami są deweloperzy oraz inne firmy planujące rozwój działalności.

W jakim rejonie najlepiej kupić działkę? Działka w Kielcach czy poza?

Zakup działki w Kielcach zazwyczaj jest bezpieczniejszy niż zakup działki poza miastem. Rynek działek w Kielcach jest znacznie większy niż z dala od Kielc, a w związku z tym jest bardziej efektywny (czyli ceny działek są bardziej porównywalne i stabilne niż w innych miejscowościach) a działki mają znacznie większą płynność — sprzedają się szybciej. Ważnym elementem, zwłaszcza w wypadku działek o charakterze inwestycyjnym jest lokalizacja w granicach miasta, gdzie łatwiej uzyskać dotacje i wsparcie samorządowe do otwarcia działalności.

W Kielcach największym zainteresowaniem cieszą działki budowlane na sprzedaż w dzielnicach obrzeżnych, co wynika z cen niższych niż w centrum oraz bliskości przyrody. Do popularnych dzielnic należą działki Kielce Białogon i Zalesie, Barwinek oraz Baranówek. Z uwagi na walory widokowe popularnością cieszą się również działki w okolicach wzgórza Karczówka, jednak w tym rejonie ceny są istotnie wyższe. Dziś trudno spotkać niezabudowaną działkę w pierwszej linii zabudowy, łatwiej znaleźć stary dom na sprzedaż, który można wyburzyć i w jego miejscu zbudować nowy.

Jeżeli chodzi o działki budowlane położone poza Kielcami, to istnieje kilka popularnych miejsc, gdzie budowane są całe kompleksy i osiedla domów. Najpopularniejszą i w pewien sposób najbardziej prestiżową lokalizacją jest Bilcza w gminie Morawica. Jest to prawdziwe zagłębie nowych domów. Innymi częstymi lokalizacjami są: gmina Piekoszów (nowe osiedla w okolicach Podzamcza Piekoszowskiego) oraz okolice miejscowości Kostomłoty.

Gdzie szukać działek na sprzedaż?

Ogłoszenia i anonse działek na sprzedaż można znaleźć w wielu miejscach — od banerów na działkach, tablic ogłoszeniowych, przez gazety aż po portale internetowe. Zakup działek jest trudny i skomplikowany. Z uwagi na trudności z porównywaniem działek pomiędzy sobą najlepiej skorzystać z usług doświadczonego pośrednika takiego jak LuxDom Nieruchomości. Wiedzę nabywamy na podstawie doświadczeń, zakup działki jest jedną z droższych decyzji podejmowanych przez człowieka i lepiej skorzystać z doświadczeń cudzych niż samemu popełnić bardzo kosztowny błąd. Kontakt z LuxDom Nieruchomości możliwy jest zarówno telefonicznie pod numerami tel. 691 71 71 17 oraz 41 33 57 573 jak i za pomocą poczty elektronicznej. Zapraszamy również do naszego biura w Kielcach przy ul. Żytniej 14A.

Zapraszamy też do sprawdzenia ofert domy na sprzedaż w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Kupując dom, kupujemy też działkę pod nim, a remont starszego budynku może być tańszy niż budowa domu od nowa.